Capello megverte Rossit

November 29.
Citroen siker született a Monza Rally Shown, a pályaversenyzőként ismert Dindo Capello a Moto GP ászát, Valentino Rossit győzte le az F1-es pályán.

Fotó: Rallylink.it

Capello a szombati második gyorsaságin cserélt helyet Rossival, aki a nap végére a harmadik helyre, Fabio Babini mögé csúszott vissza. Bár Capello a verseny alatt mindössze egyetlen szakaszt nyert meg, vasárnap már nem kellett különösebben izgulni, 16 másodperces előnyt kellett beosztania két gyorsra. Az olasz ezt sikerrel teljesítette, így magabiztos előnnyel megnyerte a futamot. Rossi remek zárónapot produkálva lehajrázta Babinit, ezzel megszerezte az ezüstöt, Babininek be kellett érnie a bronzzal.

A végére belejött Marcus Grönholm is, de a finn egy hajszállal így is leszorult a dobogóról, két szakaszgyőzelme mellett az abszolút negyedik helyet szerezte meg az S14-es Subaruval. Ugyanilyen autóval lett ötödik Andrea Navarra, Marco Simoncelli egy Forddal lett 7., Loris Capirossi pedig szintén egy Focus volánjánál futott be az abszolút 16. helyre.

Az első 17 helyezett közt mindössze egyetlen nem WRC autót találunk, Stefano D’Aste Lotus Exige-ével az abszolút 10. helyen érkezett célba, a legjobb Szuper 2000-es (17.) Paolo Andreucci lett.