l1
l2

Hirvonen törte Al Attiyah győzelmi sorozatát

Április 6.
Mikko Hirvonen szakaszgyőzelmével zárult az Abu Dhabi Desert Challenge utolsó előtti szakasza. A finn komoly feladatot teljesített - az eddig magabiztos Nasser Al Attiyah-t ütötte ki a nyeregből. Összetettben azonban nem kell aggódnia a katarinak, hiszen előnye közel fél órára nőtt Al Rajhi-val szemben, Hirvonen viszont feljött a dobogó harmadik fokára. Fazekasék a keddi incidens miatt szabadnapot vettek ki.

Mikko Hirvonen

Szerdán sem volt megállás a világkupa második fordulóján – a hét közepére 258 versenykilométer került kiírásra. Ez a rész most a Mininek feküdt a legjobban, hiszen Mikko Hirvonen több, mint egy percet adott Toyotás vetélytársának, Al Attiyah-nak. "Érdekes részeket tudtunk le a mai versenynappal. Valójában számomra is voltak ismeretlen terepek, és bevallom őszintén, inkább a biztosra mentem, nem szerettem volna kockáztatni." - mondta el Al Attiyah.

A kiváló eredménnyel legjobban természetesen a szakasz győztes járt - a finn srác összetettben felkapaszkodott a dobogó legalsó fokára. Al Attiyah számára nem különösebben jelent problémát a szerdai második idő, hiszen összetettben így is jócskán adott vetélytársának az előző naphoz képest. 28 perces hátránnyal Yazeed Al Rajhi másodikként rajtolhat el az utolsó, csütörtöki versenynapon, míg mögötte hét és fél perccel áll az a Hirvonen, aki a verseny elejétől kezdve fokozatosan előre törő teljesítményt mutat.

A háromszoros Desert Challenge győztese, Vlagyimir Vasziljev úgy tűnik, búcsút inthet annak a második helynek, amivel kedden büszkélkedhetett. Az orosz Minije keményen harcolt a dűnékkel, míg nem mechanikai problémák miatt kénytelen volt átadni a dobogóért folytatott harcot vetélytársainak. Vasziljev összetettben tizenhárom pozíciót rontva a tizenötödik.

A debütáló amerikai versenyző, Bryce Menzies is egész jó napot tudott le. A Minis pilóta nyilatkozatában elmondta, hogy ezen eredményt elsősorban tapasztalt navigátorának, Andreas Schulz-nak köszönheti.

Férfiak számára nagy szomorúság lehet, hogy a Buggy-val versenyző hölgy páros, Jutta Kleinschmidt és Tina Thorner egy törött váltó miatt a dűnék fogságában ragadtak. Magyar párosunk még szerdán is érezte a keddi bukás hatását - a 9 órás büntetés mellett fizikailag is megviselte a versenyzőket az incidens. A keddi esés hatására Fazekas Károly nyaki fájdalmakra és szédülésre panaszkodott, ezért kénytelenek voltak feladni a szerdai napot. Mivel délután sokat pihentek így a csapat bízik benne, hogy az utolsó versenynapon rajthoz tudnak állni.

Az Abu Dhabi Desert Challenge állása az SS4 után/autók:
1. Nasser Al-Attiyah / Mathieu Baumel (QAT / FRA) Toyota Hilux 14:36.32
2. Yazeed Al-Rajhi / Timo Gotschalk (KSA / DEU) Mini All4 Racing 15:04.40
3. Mikko Hirvonen / Michel Perin (FIN / FRA) Mini All4 Racing 15:12.12
4. Bryce Menzies / Andreas Schulz (USA / DEU) Mini All4 Racing 15:17.05
5. Jakub Przygonski / Tom Colsoul (POL / BEL) Mini All4 Racing 15:18.55
6. Sheikh Khalid Al Qassimi / Khalid Al Kendi (ARE /ARE) Mini All4 Racing 15:43.32
7. Mathieu Serradori / Didier Haquette (FRA / FAR) Buggy 15:46.16
8. Mark Dabrowski / Jacek Czachor (POL / POL) 17:02.05
9. Jurij Szazonov / Dimitro Csiro (KAZ / RUS) 17:57.54
10. Ahmad Al Maqoodi / Obaid Al Kitbe (ARE /ARE) Polaris RZR 1000 18:06.47
39. Fazekas Károly / Garamvölgyi Zoltán (HUN/HUN) BMW X6 84:53.41

Pablo Quintanilla

A motorosok mezőnyében egy talán eddig ismeretlen név tört előre – a kétkerekesek 258 kilométeres szelektívét a francia Pierre Alexandre Renet nyerte. Összetettben pedig az a Pablo Quintanilla állt az élre, aki egy negyedik idővel érdemelte ki magának e helyezést. A szerdán még élen álló Toby Price 2 perc 45 másodperccel érkezik utána.