l1
l2

Kopecky nyerte a Barum Rallyt

Augusztus 28.
Hazai fölénnyel zárult az Európa Bajnokság hétvégi versenye - Jan Kopecky ötödik Barum és egyben az idei ötödik cseh győzelmét szerezte meg. A Skoda versenyzője szinte az utolsó méterig szoros küzdelemben volt Alexej Lukjanuk-kal, az orosznak azonban drámai véget ért a futama. Tomás Kostka második, míg Jan Cerny a harmadik lett. Botka Dávid éppenhogy kicsúszott a top10-ből.

Hazai győzelem született az Európa Bajnokság cseh állomásán. A legtöbb néző nagy kedvence, Jan Kopecky végig uralta a Zlín környéki pályákat, mindazok ellenére, hogy nagy vetélytársával, Alexej Lukjanuk-kal folyamatosan ment az adok-kapok. Az orosz végig Kopecky nyakában loholt, és a zárórész, Maják előtt mindössze 4,6 másodperc választotta el őt az első helytől. Ezt le szerette volna faragni, azonban annyira a határon sikerült autóznia, hogy végül egy fallal gyűlt meg a baja - az ütközés után pedig még egy gyors kerékcserét is beiktatott Lukjanuk, így nemcsak a második helyet bukta, hanem bőven kicsúszott a legjobb 10-ből - a 16. helyig zuhant vissza. Kopecky egyébként az ötödik Barum győzelme mellett ezzel az eredménnyel a negyedik cseh bajnoki elsőséget is megünnepelhette.

A második hely végül így egy másik hazai, Tomás Kostka ölébe hullott, aki két és fél perccel végzett a cseh bajnokság 100%-os versenyzője, Jan Kopecky mögött. A harmadik pozíció sorsa is igazán érdekesre sikeredett - Bryan Bouffier technikai gondok miatt átadta a dobogó legalsó fokát Jaromír Tarabus-nak, aki mindössze egy gyorsig élvezhette e helyet, ugyanis a 13. részen ő is kiesett, így végül Jan Cerny élvezhette a pontokat.

A magyarok közül Botka Dávid és Szeles Péter számára már egy kicsit jobban jöttek össze a vasárnapi kilométerek - a Citroen DS3 R5-össel rajthoz álló páros a 11. helyet csípte el. Ifjabb Érdi Tibor a szombati váltógondok után vasárnap a 48., Klausz Kristóf pedig a 82. helyen végzett. Német Lászlóéknak a 10. szakaszig tartott a verseny - a Peugeot 208-as kereke kitört, így nem tudták folytatni a küzdelmeket az RC4-esek között.