l1
l2

Hadik duplával zárult Ózdon a magyar bajnokság

Október 29.
Idei második győzelmét ünnepelhette Hadik András vasárnap Ózdon. A mecseki siker után a miskolci pilóta ezúttal hazai pályán bizonyult legyőzhetetlennek. A második helyen tisztes távolban követte őt Spitzmüller Csaba, aki mögé Vincze Ferenc érkezett, Rallye2-ben Vizelli futamgyőzelemmel lett bajnok!

Hadik András bizonyult a leggyorsabbnak a két versenynapot magába foglaló szezonzáró futamon. Az Ózd rali szombati pályáin is már határozottan dominált a Ford Fiesta R5-össel rajthoz álló versenyző, vasárnap reggel azonban Kazár Miki kizárásával és Janika lassító okozta búcsúja után Spici jött fel a nyakára, akivel szemben még sikerült magabiztosabbra növelnie az előnyét.

Spitzmüller Csaba a futamra tervezett 13 gyorsasági után 41,2 másodperccel volt lassabb, bebiztosítva a dobogó középső fokát a Mitsubishi Lancer Evo-val. Mögötte kicsivel több, mint 25 másodperccel érkezett szintén egy Mitsu Vincze Ferenc vezetésével.

Negyedikként a szintén borsodi érdekeltségű Bodolai László érkezett, aki mögött az a Balogh János végzett, aki a mecseki kilométerek után már bebiztosította kategóriagyőzelmét.

Az ORB után az ORC mezőnyében szereplő pár duó mérte össze tudását, akik közül a legügyesebb Gyarmati Ariel lett ifjabb Kanyik Anti Fiat Puntoja előtt.

A Rallye2 szereplői - az ORC-hez hasonlóan - a vasárnapi gyorsokon bontakozhattak ki. A csoportban a szezonzárón is folytatódott az egész szezont jellemző késhegyre menő küzdelem a dobogós helyezésekért, Vizelli, Szauer és Neukirchner között. A végén azonban Vizelli Karcsi remek hajrával meglépett a mezőnytől és a Lada a VFTS-sel 26 másodperccel pörkölt oda Neukirchner András orra alá, a maximális pontszámnak köszönhetően pedig megszerezte a bajnokság első helyét. Harmadikként Bodogán Ferenc zárt.