l1
l2

Iseum Rally 2. kör: Herczig vette át a vezetést

Május 20.
A második körben ismét helycsere történ az élen, a vezetést a bajnoki címvédő Herczig-Bacigál kettős vette át, Turánék 2,2 mp, Hadikék 3,1 mp-el lemaradva következnek

Fotó: Béres Gábor

Az ORB párosai második alkalommal látogattak el az Acsád és Szeleste közötti, majd 10 kilométeres gyorsasági szakaszra. Szembetűnő volt, hogy sokat javult a pálya állapota, amelyet az időeredmények is hűen igazoltak.

Az élmezőnyből szinte valamennyi egység jobbat ment, mint a nyitó körben, kimondottan igaz ez a szakaszgyőztes Herczig Norbertre, aki egyedüliként, öt percen belül teljesítette a pályát.
Velenczei Ádám futott egy abszolút második időt, mögötte Hadik András, Ranga Péter, Vincze Ferenc és Turán Frigyes jött le az első hat helyen.

Összetettben Herczigék átvették a vezetést az M6Log Iseum Rallye-n, de Hadik, Turán, Ranga és Vincze is lőtávolon belül van az első nap felénél.

M6 Log Iseum Rallye a Heavy Tools Kupáért
Állás a GY3-n (Acsád – Szeleste/2, 9.5 km)
1. Herczig Norbert, Bacigál Igor (Skoda Fabia R5) 4:58,4
2. Velenczei Ádám, Szedő Csaba (Hyundai i20 R5) +2,6
3. Hadik András, Kertész Krisztián (Ford Fiesta R5) +3,2
4. Ranga Péter, Szőke Tamás (Skoda Fabia R5) +3,6
5. Vincze Ferenc, Bazsó Attila (Skoda Fabia R5) +3,8
6. Turán Frigyes, Farnadi Ágnes (Ford Fiesta R5) +5,2

Az első hat helyezett nagyságrendileg három másodpercen belül autózott egymáshoz a második körben, a Szombathelyi Rallye Katlanba. A győzelmet – csakúgy mint a nap első részében – ezúttal is Turán Frigyes és Farnadi Ágnes szerezte meg. A páros saját magukhoz képest is jelentősen, több mint hét másodperccel gyorsabbak voltak a GY2-höz képest.

A késhegyre menő csata itt is folytatódott, hiszen Herczigék mindössze fél másodperccel lemaradva követték Turánékat, Vinczéék pedig az éllovashoz képest 2,6 másodperces hátránnyal jöttek le. Az éllovasok mögött is rettentően nagy a tülekedés, szinte minden egyes gyorsasági után változik a helyzet.

Összetettben a szombati nap kétharmadánál Herczigék valamivel több, mint két másodperccel vezetik az M6 Log Iseum Rallye-t, megelőzve Turán Frigyest és Hadik Andrást. A fiatalok azonban ott vannak a nyomunkban, Ranga Péter, Vincze Ferenc és Velenczai Ádám sem tett le a jó helyezésről. A TOP6 mögött Botka Dávid, Kazár Miklós, ifj. Kiss László és Bodolai László áll, a 3-as csoportot pedig jelenleg a címvédő Balogh János vezeti.

Állás a GY4-en (Szombathelyi Rallye Katlan, 8.5 km)